Arkaplan
İlgili Filmler
elart logo

Elart Çeyiz Sıralaması Yapacaklara Öneriler Film

1

Elart Çeyiz Sıralaması Yapacaklara Öneriler

Çeyiz denildiğinde akla gelen ilk şey evlenecek olan çiftin evlerinde kullanacağı her türlü eşyadır. Evinizde kullanacağınız eşyaları özenle kura çekmek en naturel hakkınızdır. Elart yardımıyla evinizi kaliteli tekstil ürünleri ile donatabilirsiniz. Elart birçok kaliteli tekstil ürünü bir arada bulabileceğiniz bir mağazadır. Kaliteyi müsait fiyata satın alabileceğiniz Elart mağazası yardımıyla eviniz şık ve çağıl tekstil ürünleri ile döşenmiş olacaktır. Elart, aklınızdakini hayata geçirebileceğiniz şıklıkta mamüller sunmaktadır. Çeyiz konusunu birazcık daha açmak gerekirse, çeyiz geleneksel Türk yapısında hala önemini korumaktadır. Geleneksel anlamda çeyiz denildiğinde kastedilen, bebeğin doğumundan itibaren bilhassa kız evlatları için meydana getirilen, sandık çeyizidir.

Bebek dünyaya vardığında getirilen bebek armağanları çeyize konulabilecek cinsten eşyalardır. Kumaşlar, örülmüş çeşit çeşit lifler, kenarları iğne oyalı yahut dantel oyalı havlular bebek için getirilen eşyalar içinde yer verilmiştir. Bu bile çeyizin önemini vurgulamaya yetmektedir. Geleneksel toplumlarda çeyiz ne kadar mühim ise çağıl toplumlarda bir o denli önemini kaybetmiş durumdadır. Çiftler, çağıl emek verme yaşamının getirisi olarak daha oldukça ergonomik eşya seçimine yönelmişlerdir. Ergonomik fakat fonksiyonel mamüller tercih etmeleri onların evlerinde geçirecekleri tarihi kendilerine ayırmak istemesinden meydana gelmektedir. Meydana getirilen çeyizi kullanmak yapmak kadar zahmetlidir. İğne yahut tığ oyası gibi örülen camekan takımları, etamin yahut kanaviçe işlemesinden meydana getirilen ağır ağır nevresim ve döşek takımları, işlemeli dantelli masa örtüleri kullanırken elbet daha büyük bir ihtimam isteyecektir. Kullandıktan sonrasında yıkama aşaması ve ütü aşaması bile bir sürü süre anlama gelir. Bu da çalışan gençleri elbet geleneksellikten uzaklaştırmaktadır.

 

Çeyiz Alışverişi

Yeni bir ev oluşturmak {hiç de} rahat değildir. Bilhassa günümüz şartlarında oldukça külfetli olmaktadır. Ama evlenecek olan çifte birkaç öneride bulunabiliriz. Düğün alışverişine gitmeden önceden oturup bir hesap yapılması mantıklı olacaktır. Alışveriş sıralaması, alışveriş öncesi hazırlanacak bir çeyiz sıralaması oldukça işinize yarayacaktır. Hazırlayacağınız çeyiz sıralaması yardımıyla alışveriş yaparken ihtimaller içinde bir karışıklığın önüne geçmiş olmuş olursunuz. Alışverişte alınacaklar hikayesinde çiftler ortak bir karar vermelidirler. Verdikleri ortak karar nihayetinde hazırlayacakları çeyiz sıralaması evlenecek çiftin işlerini kolaylaştırmaya yarayacaktır. Çeyiz sıralaması hazırlamanın haricinde başka bir önerimiz de gereksinim haricinde gereksiz şeylere para harcamama mevzusundadır. Yapacağınız bu sıralama yardımıyla almanız gerekmeyen, gereksinim dışı ve aslına bakarsak hiç bir işinize yaramayacak lüzumsuz eşyalara para vermek yerine muntazam ve kullanışlı, ergonomik kullanım alanı olan ve işlevsel ürünleri satın almanız faydalı olacaktır. Hesapsızca yapmış olduğunuz alışverişin, alışveriş hemen sonra pişmanlığınız olmasını istemiyorsanız hazırlayacağınız çeyiz sıralaması dışında bir şey almamalısınız.

Evinizin İhtiyacı Olan Tekstil Ürünleri

 • Yeni bir ev dayayıp döşemek zannedildiği kadar da rahat değildir. Evin pek oldukça eksiği ile karşılaşmanız normaldir. Evinizin tekstil ürünlerini alabileceğiniz Elart mağazasının haricinde elart.com üstünden de alışveriş yapabilirsiniz. elart.com üstünden yapacağınız güvenilir alışveriş hem de size kaliteyi müsait fiyata sunmaktadır. Mamüllerin kalitesi belgelidir. Bu ise ayrı bir avantaj sağlamaktadır. Evinizin ihtiyacı olacak tekstil ürünlerinin şöyleki sıralayabiliriz:
 • Tek benlik yahut çift benlik nevresim takımları
 • Tek benlik yahut çift benlik pike takımları
 • Çift benlik saten döşek örtüleri
 • Döşek koruyucu örtüler
 • Evinizde kullanmak için alacağınız havlular
 • Eşinize dostunuza armağan götürmek için alacağınız havlular
 • Klozet takımları ve banyo takımları
 • Bornoz setleri
 • Hamam setleri
 • Mutfağınızda ve yiyecek odanızda kullanmak suretiyle almak için masa örtüleri, birbirinden şık peçeteler
 • Camekan içerisinde kullanabileceğiniz camekan örtüleri
 • Kaliteli ve şık ranırlar

Kısacası aklınıza gelebilecek her türlü şık, kaliteli ve kullanışlı ev tekstil ürünlerini elart.com üstünden yapabilirsiniz. Emin ve kaliteli alışverişi evinizin ortamında yapmak ise ek olarak başka bir konfor dur. Alışveriş yaptıktan sonrasında evinize teslim aşamasında da emin kargo şirketleri ile çalışan elart.com sitesi alışverişin mantıklı halidir.

Genre: Türkçe Dublaj Filmleri full hd izle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir